» Grupa 2014/2015 
- Zelazowa Wola
- Dzień Nauczyciela 2014
- Pasowanie Jeży, Pszczółek i Lwów
- Pasowanie Maluchów
- Bal Mikołajkowy 2014
- Przedstawienie bożonarodzeniowe
- Bal Karnawałowy z Babcią i Dziadkiem
» Rekrutacja 2015/2016 
- Zarządzenia
- Procedura Rekrutacji
- Karta Przyjecia dziecka do Przedszkola
- Deklaracja kontynuowania wychowania przedszkolnego
 
     
 
   
  aktualności
*******************************************************************

Rok szkolny2014/2015 rokiem teatru w Przedszkolu********************************************************************
ZBIÓRKA MAKULATURY

Od 9 lutego do 14 lutego 2015 kolejna akcja zbiórki makulatury.

***************************************************************


Od 19 stycznia 2015 do 30 stycznia 2015 r. odbywają się ferie zimowe.

Wszytskim odpoczywającym życzymy udanych, spokojnych i bezpiecznych ferii.*************************************************************


Cała Polska czyta dzieciom

i my również czytamy......

zachęcamy wszystkich rodziców, dziadków, ciocie, wujków, rodzeństwo do czytania dzieciom w Przedszkolu podczas relaksacji
Pragniemy zachęcić Państwa do udziału w akcji "Cała Polska czyta dzieciom" i głośnego czytania swoim pociechom. Od Was w największym stopniu zależy pomyślna przyszłość Waszego dziecka. Jeśli chcecie, by Wasze dziecko było mądre i odnosiło sukcesy w szkole oraz w życiu... CODZIENNIE CZYTAJCIE MU GŁOŚNO PRZEZ 20 MINUT!

Głośne czytanie jest proste, bezpłatne i dzieci je uwielbiają! Spróbujmy poświęcić trochę czasu naszym pociechom i książce. Bądźmy z nimi, poznawajmy je i razem odkrywajmy piękno literatury.

CZYTANIE POWINNO SIĘ DZIECKU ZAWSZE KOJARZYĆ Z RADOŚCIĄ I PRZYJEMNOŚCIĄ, NIGDY Z PRZYMUSEM, KARĄ CZY NUDĄ.


Do czytania dziecku wybieraj odpowiednie książki:
- ciekawe dla dziecka;
- napisane lub tłumaczone poprawną i ładną polszczyzną;
- uczące racjonalnego myślenia;
- niosące przesłanie szacunku wobec dziecka, ludzi, zwierząt, prawa;
- promujące pozytywne wzorce postępowania;
- dostosowane do wrażliwości dziecka - nie wzbudzające lęków;
- budujące pozytywny stosunek do świata i wiarę w siebie.


NIKT NIE RODZI SIĘ CZYTELNIKIEM, CZYTELNIKA TRZEBA WYCHOWAĆ.

- wprowadź rytuał głośnego czytania dziecku 20 minut dziennie;
- jeśli dziecko o to prosi - wielokrotnie czytaj tę samą książkę lub wiersz;
- pozwalaj na pytania, rozmowy, powrót do poprzedniej strony;
- unikaj podziałów na książki dla chłopców i dla dziewcząt;
- sam bądź przykładem - dzieci powinny widzieć dorosłych zagłębionych we własnych lekturach.

Badania naukowe potwierdzają, że głośne czytanie dziecku:
- buduje mocną więź między dorosłym i dzieckiem;
- zapewnia emocjonalny rozwój dziecka;
- rozwija język, pamięć i wyobraźnię;
- uczy myślenia, poprawia koncentrację;
- wzmacnia poczucie własnej wartości
- ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole;
- uczy wartości moralnych, pomaga w wychowaniu;
- kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie

*******************************************************************2013/2014


***********************************************************


2012/2013


**********************************************************
I u nas się dzieje…

W roku szkolnym 2012/2013 w Naszym Przedszkolu w Kampinosie jest sześć grup przedszkolnych i uczęszcza do nich aż 143 dzieciaczków. W wakacje rodzice z grupy „Biedronki”, „Lwiątka” i „Słoniki” chętnie pomagali w przygotowaniach do rozpoczęcia roku przedszkolnego, malując sale i wykonując różne prace na rzecz przedszkola. Za tę nieocenioną pomoc dziękujemy z całego serca. Dzięki takiemu wsparciu nauczycielki z werwą przystąpiły do pracy.

Już 1 października po adaptacji maluszków do nowej, trudnej sytuacji, jaką jest życie przedszkolne, odbyła się zabawa taneczna z okazji Dnia Chłopaka przygotowana przez p. Małgorzatę Wójcik i p. Marię Morgaś. Były konkursy, tańce i wybór najelegantszego chłopaka. Nie zabrakło też drobnych upominków przygotowanych przez Rade Rodziców.

12 października br. DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ i wielka akademia przedszkolna dla nauczycieli i gości, przygotowana przez grupę „Biedronki” (5-latki) pod czujnym okiem wychowawczyni p. Martyny Błaszczyk. Dzieci pięknie oddały nastroje jesienne i poruszyły ważne sprawy przyjaźni w przedstawieniu pt. „Domek pod grzybkiem”.

W listopadzie grupa IV „Biedronki” włączyła się do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków – Akademia Aquafresh, poznając przyjaciół z krainy Pastusiów uczyły się dbać o higienę.

Pięć grup „Lwiątka”, „Słoniki”, „Biedronki”, „Misie” i „Jeżyki” odwiedziły Publiczną Bibliotekę w Kampinosie, nawiązując tym samym miłą współpracę z pracownikami placówki. Dzieci miały możliwość poznania biblioteki oraz przeżycia fantastycznej i odkrywczej wyprawy do świata książek. Następne spotkania będą już w Przedszkolu.

Przedszkolaki także pilnie brały udział w poznawaniu najważniejszych wiadomości podczas zajęć dydaktyczno-wychowawczych i spacerów. Takie umiejętności przydały się wszystkim podczas ważnej uroczystości PASOWANIA.

23 listopada zostały pasowane na starszaków dzieci 5-6 letnie, a nasze kochane i dzielne maluchy zostały przyjęte w poczet przedszkolaków 24 listopada. Nie zabrakło dla nich drobnych upominków i dyplomów. Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc p. Monice Burakowskiej, p. Magdalenie Komorowskiej, p. Aleksandrze Gadomskiej, p. Joannie Czapczyńskiej i p. Barbarze Kamińskiej.

26 listopada przedszkolaki uczestniczyły w Światowym Dniu Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły swoje ukochane Misie, a gościem specjalnym był… Pluszowy Miś, który bawił się ze wszystkimi przedszkolakami i mógł też oglądać piękne konkursowe prace, które witały wszystkich w drzwiach przedszkola. W konkursie Super I miejsce zajęła Aleksandra Wilczyńska z mamą (gr. Biedronki).

Ale to jeszcze nie wszystko. 29 listopada dzieci z grupy „Słoniki” z p. Marta Przydworską jadą na III Przegląd Piosenki Dziecięcej „Bajkowe nutki”, ale o tym następnym razem i …….. o pasjach rodziców.


Marta Dobosz
Z-ca dyr. Zespołu ds. Przedszkola

**********************************************************KONKURSY EKOLUDKA


W ramach ekologicznych działań prowadzonych na terenie przedszkola zachęcamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do udziały w konkursach z nagrodami.

Akcja "Puszka od Maluszka" - zbieramy puszki, a za uzyskane pieniące z akcji zakupimy zabawki.

Akcja "Bateria" - przeprowadzamy ją wraz z Organizację Odzysku S.A. REBA. Za każdy kilogram baterii oddany organizacji REBA, uzyskujemy 1 punkt konkursowy, a za zgromadzone punkty otrzymujemy nagrody.

Akcja "Zbiórka Makulatury" - organizujemy ją wspólnie z Zarządem Województwa Mazowieckiego, a z puli zgromadzonych pieniędzy dofinansowujemy wycieczki, pomoce, stroje do przedstawień.
aktualności

 
     
   
 
odwiedzin - 30844164        Zespół Szkolno-Przedszkolny Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi | mapa strony | © 2005-2009
Utworzono w systemie darmowe strony www EntroCMS