» archiwum  » Mikołajki 09

W naszym Przedszkolu obchodzi się co roku Mikołajki.
Taki dzień w tym roku przypada 7 grudnia 2009 r.

Przedszkolaki wchodząc do Przedszkola mogą zauważyć ślicznie ustrojoną choinkę, którą całą noc ubierały dzielne krasnale Św. Mikołaj. Natomiast w grupach czekają na nich drobne prezenciki i list od Św. Mikołaja.

W tym roku przedszkolaki mają do wykonanie specjalne zadania od Św. Mikołaja min. zaśpiewanie piosenki o Mikołaju, przystrojenie choinki i wiele innych zadań.

Celem tego dnia jest u dzieci:
- pielęgnowanie zwyczajów mikołajkowych,
- przybliżenie postaci św. Mikołaja,
- stwarzanie okazji do okazywania pozytywnych uczuć (radość z otrzymywania prezentów),

Istnieje wiele legend związanych z zwyczajem Mikołajek. Jedna z nich, zapewne o anglosaskim rodowodzie, mówi, że 6 grudnia wczesnym rankiem, kiedy jeszcze wszystkie dzieci śpią, Święty Mikołaj zagląda przez szybkę do domu. Gdy zobaczy wyczyszczone buty, zostawia upominek dla domowników. Jeżeli zaś nie zobaczy żadnych butów lub będą one brudne, zamiast prezentu zostawi tylko zgniłego ziemniaka.
Mikołajki

odwiedzin - 31598863        Zespół Szkolno-Przedszkolny Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi | mapa strony | © 2005-2009