» archiwum  » Dzień Edukacji Narodowej

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ U NAJMŁODSZYCH

14 października przedszkolaki świętowały Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.30 w sali rekreacyjnej Przedszkola. W tym roku uroczyste wystąpienie przygotowała grupa pięciolatków - „Tygryski” wraz z wychowawczyniami Martyną Ostapiuk i Ewą Miernik.
Jako pierwsza głos zabrała pani dyrektor Przedszkola Marta Dobosz. Podkreśliła, że ten uroczysty dzień jest czasem refleksji, czasem wyrażania słów uznania i podziękowania. Pani dyrektor podziękowała wszystkim za trud i wychowanie młodego pokolenia.
Nadszedł czas na długo oczekiwany występ. „Tygryski” powitały zebranych gości. Rymowanką:
„Kampinos jest znany ze swej gościnności,
więc i Pana Wójta nie braknie wśród gości”
został przywitany Wójt Gminy Kampinos p. Tomasz Tymoftyjewicz. Następnie wygłaszając słowa:
„Przyszli dyrektorzy oraz Rada Gminy,
wszyscy dzisiaj mają uśmiechnięte miny”
przywitaliśmy Przewodniczącą Radę Gminy p. Ludwikę Kwiadas-Wierzbicką oraz dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie pana Krzysztofa Radkowskiego, którzy byli z nami w tym uroczystym dniu. Nie zabrakło także pań z administracji, pracowników przedszkola, emerytów i rodziców. W uroczystości wziął udział także ksiądz Jan Franciszek Sudoł.
„Skoro przyszli goście, każdy uśmiechnięty,
podziękujmy im za to najlepszym występem!”
– i podziękowały przedszkolaki częścią artystyczną, która odbyła się pod muzycznym kierownictwem Pana Zdzisława Wachnika. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i pląsy, do których przyłączyli się również wszyscy goście. Pięciolatki pokazały swój muzyczny talent grając na cymbałkach dwa utwory: „Polkę” oraz „Poszła Ola na spacerek”.
Następnie dzieci ze wszystkich grup przedstawiły wiersze i piosenki. Grupa „Mróweczki” wraz z panią Marią Morgaś rozdały wszystkim gościom przygotowane upominki z najlepszymi życzeniami. Życzenia złożyła nam także Rada Rodziców, wręczając przy tym piękne kwiaty.
Na zakończenie dzieci otrzymały cukierki, na które w pełni zasłużyły!
Oglądając występy naszych małych artystów goście mogli częstować się słodkościami, które przygotowali rodzice i za które bardzo dziękujemy! Składamy także podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do tego święta.

Martyna Ostapiuk
nauczyciel wychowania przedszkolnego

dzień nauczyciela

odwiedzin - 31525105        Zespół Szkolno-Przedszkolny Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi | mapa strony | © 2005-2009