» archiwum  » Powitanie Wiosny

„…chodźcie dzieci na wiosny spotkanie.”
PRZEDSZKOLAKI POWITAŁY WIOSNĘ!

21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Przedszkolaki rozpoczęły ją 23 marca, gdyż to właśnie na ten dzień długo oczekiwana pora roku zapowiedziała swoje przyjście. Dzieci dowiedziały się o tym z listów, które przysłała im „Wiosna”, dlatego, przejęte informacją o wizycie, porządnie się do niej przygotowały.

Tego dnia ubrały się w kolorowe stroje, piękne wianki i kapelusze. Spotkaliśmy się na sali rekreacyjnej, gdzie w obecności Marzanny wszystkie grupy przedstawiły piosenki o tematyce wiosennej. Pani Dyrektor do poszukiwania tej pięknej pory roku zachęciła nas wierszem:

„Idzie piękna pani
z długimi włosami.
W zielonej sukieneczce
wyszytej kwiatami.
Słonko złote świeci.
Puk, puk... chodźcie dzieci
na wiosny spotkanie.”

Wraz z Marzanną, przy muzyce pana Zdzisława Wachnika oraz grającymi na instrumentach małymi artystami wyruszyliśmy pożegnać zimę. Żyjąc w zgodzie z naturą nie topiliśmy ani nie paliliśmy Marzanny, lecz… zamknęliśmy ją w komórce na terenie przedszkola! Jednocześnie było to jedno z ekologicznych działań do programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, w którym nasze przedszkole bierze udział starając się o tytuł „Przyjaciela Natury”.

Zażegnawszy zimę, całym wesołym korowodem udaliśmy się na boisko szkolne, gdzie czekała na nas Pani Wiosna. Podarowała dzieciom wiosenne prezenty w postaci: słońca, motyla, biedronki oraz kwiatów. Nie zabrakło również cukierków dla osłody, które wyczarowała ze swojego koszyczka. W podzięce wiosenka usłyszała głośne okrzyki na swoją cześć.

Towarzystwo Pani Wiosny i muzyka płynąca z harmonii pana Wachnika porwały wszystkie małe nóżki do tańca. Uśmiechnięte buzie podopiecznych z chęcią nuciły znane piosenki na świeżym powietrzu.

Wszyscy wróciliśmy w wiosennych nastrojach. Do przedszkolnych sal przynieśliśmy śpiew ptaków, zapach kwiatów i oczywiście… promienie słońca, które cały czas towarzyszyły nam w tym radosnym dniu!

Wiosna

odwiedzin - 31619273        Zespół Szkolno-Przedszkolny Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi | mapa strony | © 2005-2009