» archiwum  » Dzień Nauczyciela

„Z rąk do rąk podajemy mądrości dar zwyczajny..” Cz. Miłosz

Zgodnie z tradycją 14 października przedszkolaki z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie świętują Dzień Komisji Edukacji Narodowej wystawiając uroczystą galę. W tym roku również nie zabrakło uroczystego wystąpienia, gdzie grupa III „Krasnale” pod czujnym okiem wychowawczyń p. Ewy Jasińskiej i p. Marty Przydworskiej przygotowała przedstawienie pod hasłem „W krainie Pani Jesieni”.

Tegoroczne święto rozpoczęło się o godz. 10.15 w sali rekreacyjnej Przedszkola, gdzie zgromadzili się: Dyrektor Zespołu Krzysztof Radkowski, z-ca dyr ds. Szkoły Podstawowej Anna Rybka, z-ca dyr ds. Gimnazjum Małgorzata Perkowska, z-ca dyr ds. Przedszkola Marta Dobosz, nauczyciele, emeryci i pracownicy przedszkola, przedszkolaki i rodzice, a także przybyli goście, a wśród nich Wójt Gminy Tomasz Tymoftyjewicz i Przewodnicząca Rady Gminy Ludwika Kwiadas-Wierzbicka.

Z-ca dyr ds. Przedszkola Pani Marta Dobosz serdecznie powitała przybyłych gości. Pani dyrektor przypomniała pokrótce historię powstawania Komisji Edukacji Narodowej oraz słowami - „to Wy w ciszy, spokoju, wierni swemu powołaniu niesiecie światło nauki bez sławy i rozgłosu dając go z cierpliwością przedszkolakom...” podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom przedszkola za zaangażowanie w tworzenie społeczności przedszkolnej. Jak również nie zabrakło podziękowań dla władz samorządowych za troskę i trud w podejmowaniu działań na rzecz wychowania przedszkolnego.

Po części oficjalnej nadeszła chwila na długo wyczekiwaną część artystyczną, w której przedszkolaki prezentowały swoje zdolności aktorskie i muzyczne. Dzieci z uśmiechem na twarzach wygłaszały wiersze i śpiewały piosenki. Pięciolatki wykazały się dużym talentem tanecznym przedstawiając polkę. Oprawę muzyczną uświetniającą naszą uroczystość, z pomocą wychowawczyń, przygotował nauczyciel zajęć umuzykalniających pan Zdzisław Wachnik.

Na koniec wystąpiła długo oczekiwana Pani Jesień recytując wiersz pt. „Przyszła Jesień”. Następnie z małą pomocą rozdała wszystkim zebranym gościom drobne prezenty: własnoręcznie wykonane bukieciki kwiatów i przyozdobione jabłuszka z życzeniami: „Rzekę pięknych kwiatów znamy, tulipanów, róż i bzów. Dla wszystkich mamy, najpiękniejszy bukiet słów”.

W trakcie występów małych artystów, wszyscy zaproszeni goście mogli częstować się słodkościami przygotowanymi przez rodziców.

Z tak miłym akcentem zakończył się tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej w naszym Przedszkolu. Jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włożyły swój trud w przygotowanie tego święta.

występy

odwiedzin - 31525558        Zespół Szkolno-Przedszkolny Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi | mapa strony | © 2005-2009