» archiwum  » III Konkurs literacki

III KONKURS LITERACKI W PRZEDSZKOLU

Już po raz trzeci odbył się w naszym Przedszkolu konkurs pod hasłem „Moja własna bajka”. Celem konkursu było napisanie własnej bajki, ilustrowanej rysunkami dzieci. W konkursie wzięły udział dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Poziom prac był wyrównany i wysoki, dlatego jurorzy mieli trudny wybór.

Na pierwszym miejscu znalazły się aż 3 prace:

Alan Szafrański - „Jak Miecio szukał przyjaciół”.

Alan i jego rodzice poruszyli w niej ponadczasowy temat przyjaźni, ozdobiony niezwykle barwnymi ilustracjami.

Zuzanna Kaługa – „Przygody Elfów”.

Cytując jedną z jurorek, p. Anetę Peczkę, książka Zuzi to „artystycznie barwna technika collage, połączona z magicznym pyłem bajkowych doznań, które tworzą najsmakowitszy deser – piękną historię, pachnącą herbatką ze stokrotek i aromatycznym tortem z leśnych malin…”.

Dominik Zdanowski – „Przygody Małego Mańka”.

Dominik, który jest największym w naszym przedszkolu miłośnikiem dinozaurów przedstawił wraz z rodzicami „…historię, która uczy małego czytelnika właściwych zachowań w rodzinie i grupie rówieśników”. Komisję zachwycił także bogaty, literacki język i plastelinowy świat dinozaurów.

Miejsce drugie zajęły książki:

Bartłomieja Stankiewicza „Nie ma to jak być kochanym”;

Michała Sowińskiego „Nowy dom”.

Na miejscu trzecim znalazła się praca Wiktora Pęśko – „Żuczek Benio”.

Dodatkowo wyróżniono:

Norberta Celejewskiego za książeczki: „Miś Norbiś i Przyjaciele” oraz „Nowe Przygody Misia Norbisia”;

Jasia, Kingę, Julię Ciurzyńskich za „Bajkę o Jasiu z Dębowego Dworku”;

Karolinę Zduńczyk za książkę „Karolina i Mateusz”.

Wszystkie dzieci zostały nagrodzone. Bajki powiększyły księgozbiór przedszkolnej biblioteczki i już niedługo będzie można je wypożyczać.
Myślę, że tworzenie książek z rodzicami czy rodzeństwem jest świetnym sposobem na miłe, a zarazem kreatywne spędzanie wolnego czasu.

Dlatego już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku!

Martyna Błaszczyk

odwiedzin - 31600581        Zespół Szkolno-Przedszkolny Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi | mapa strony | © 2005-2009