» Grupa 2014/2015  » Dzień Nauczyciela 2014

*******************************************************

Dzień Nauczyciela w Przedszkolu

14 października 2014 r. dzieci z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie po raz kolejny uczciły Dzień Edukacji Narodowej.
W tym roku uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9.30 w sali grupy II. Przedszkolaki ze starszych grup zaprezentowały się przybyłym gościom. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć władz Gminy Kampinos, dyrektora Zespołu – p. Annę Rybkę, z-ce dyr. ds. Przedszkola – p. Martę Dobosz, emerytowanych pracowników przedszkola, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, rodziców oraz dzieci.
Po oficjalnym rozpoczęciu święta przez dyrektor Przedszkola p. Martę Dobosz, przedszkolaki przedstawiły część artystyczną przygotowaną przez p. Martę Przydworską. Na początku wystąpiły dziewczynki z grupy IV – „Jeżyki” i zaśpiewały piosenkę pt. „Dzień nauczyciela”. Po krótkim wprowadzeniu grupa V – „Pszczółki” wystawiła przedstawienie pt. „Jesień i jej synowie”. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy opowiadały o tym, jaka jest piękna, nasza polska jesień, co dają nam miesiące i jak należy cieszyć się jesienną pogodą.
Nie zabrakło również śpiewu i tańca, co jest nieodłącznym elementem każdej uroczystości. Nie obyło się bez jesiennych piosenek połączonych z ruchem scenicznym, min. podczas śpiewania o urokach listopadowej pogody. A także tańca, gdzie dzieci z grupy VI – „Lwy” pokazały, że potrafią zatańczyć kujawiaka do przepięknej piosenki „Jesienny Kujawiaczek”. Występy przedszkolaków zakończyły się piosenką pt. „Wszystkiego najlepszego”, gdzie w słowach ukryte były życzenia dla przybyłych gości.
Po części artystycznej nastąpiło podziękowanie przez Dyrektor Zespołu – p. Annę Rybkę, wszystkim nauczycielom i pracownikom przedszkola za trud i całoroczną pracę dydaktyczno-wychowawczą. Również wójt Gminy Kampinos p. Tomasz Tymoftyjewicz wraz z Przewodniczącą Rady p. Moniką Ciurzyńską podziękowali wszystkim za zaangażowanie, w tworzenie społeczności przedszkolnej, wręczając na ręce pani dyrektor Przedszkola symboliczny bukiet kwiatów.
Na koniec przedszkolaki wręczyły upominki – złote róże, przygotowane specjalnie przez kreatywne panie z grupy II, dziękując wszystkim przybyłym gościom. Tym miłym akcentem zakończyła się uroczystość Dnia Nauczyciela w Przedszkolu. Na kolejną zapraszamy w przyszłym roku, jednocześnie dziękując wszystkim osobą, które z zaangażowaniem włączyły się w przygotowanie tegorocznego święta.

Marta Przydworska

******************************************************************

dzień nauczyciela

odwiedzin - 31599129        Zespół Szkolno-Przedszkolny Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi | mapa strony | © 2005-2009