» archiwum  » Powitanie Jesieni

POWITANIE PANI JESIENI

23 września rozpoczęła się kalendarzowa jesień. Dociekliwe przedszkolaki postanowiły poszukać Pani Jesieni w Kampinoskim Parku Narodowym.

W piątek 2 października od samego rana rozpoczęły się przygotowania do wyprawy. Wszyscy byli ciekawi nowych przygód. Zaopatrzeni w dobre humory, odpowiednie ubranie oraz transparent z napisem: WITAMY JESIEŃ, ruszyliśmy autokarem w kierunku ZAMCZYSKA. Jesienne kolory drzew przyciągały nasz wzrok. Zapach lasu i świecące słońce sprawiły, że czuliśmy się jak zaczarowani. Na dodatek wkrótce ukazała się nam PANI JESIEŃ w brązowej sukni i w kapeluszu z jesiennych liści. W ręku trzymała kosz pełen cukierków. Dzieci odgadywały jesienne zagadki, a ona rozdawała cukierki w nagrodę za dobre odpowiedzi. Potem Pani Jesień poprowadziła przedszkolaki na jesienny spacer przez las. Doszliśmy do miejsca, w którym przed wielu, wielu laty stało legendarne zamczysko. Małe nóżki wspinały się w górę po drewnianych schodkach, gdyż wszystkie dzieci chciały znaleźć się w miejscu ogarniętym tajemnicą sprzed wielu lat. Zmęczone, ale zadowolone przedszkolaki wróciły z lasu na miejsce zbiórki. A tam było już przygotowane ognisko, przy którym każdy mógł upiec kiełbaskę. Na trawie chłopcy grali w piłkę, a młodsze dzieci wolały huśtać się na huśtawkach. Jednak wszystko co dobre kiedyś się kończy. Nasza wyprawa również zbliżała się do końca.

Zaopatrzeni w jesienne dary Pani Jesieni wróciliśmy do przedszkola z uśmiechem na ustach. Tam udekorowaliśmy kąciki przyrody, które będą nam przypominać wspaniałe leśne przygody.

Jesień

odwiedzin - 31622058        Zespół Szkolno-Przedszkolny Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi | mapa strony | © 2005-2009