» archiwum  » Grupy 09/10

*******************************************

Grupa I - "Mróweczki" jest najmłodszą grupą uczęszczającą do Przedszkola.
Grupa liczy 25 dzieci: 19 - 3-latków i 6 - 4-latków.

Grupa pracuje od godz. 7.00 - 17.00

Wychowawczyni grupy: p. Maria Morgaś

Dodatkowe nauczycielki: p. Marta Przydworska i p. Martyna Ostapiuk

Pomoc nauczyciela: p. Anna Kurlanc

**************************************************

Grupa II - "Tygryski" to średniaki.
W tej grupie jest 25 dzieci w wieku 4 lat.

Grupa pracuje od godz. 8.30 - 16.30.

Wychowawczynie grupy: p. Ewa Miernik i p. Martyna Ostapiuk

Woźna oddziałowa: p. Bożena Kargulewicz

***************************************************************

Grupa III - "Krasnale" to starszaki.
Do tej grupy uczęszcza 25 dzieci w wieku 5 lat.

Grupa pracuje od godz. 8.00 - 16.00.

Wychowawczynie grupy: p. Ewa Jasińska i p. Marta Przydworska

Woźna oddziałowa: p. Jolanta Morawska

Grupa IV - "Żabki" to starszaki
Grupa liczy 25 dzieci w wieku 5 i 6 lat.

Grupa pracuje od godz. 7.30 - 13.30.

Wychowawczyni grupy: p. Justyna Górniak

Woźna oddziałowa: p. Jadwiga Bogucka

Grupa V - "Elfy" to starszaki
W tej grupie jest 25 dzieci w wieku 6 lat.

Grupa pracuje od godz. 8.00 - 16.30.

Wychowawczynie grupy: p. Dorota Majewska i p. Marta Dobosz

Woźna oddziałowa: p. Jadwiga Bartkowska

PASOWANIE NA KRASNOLUDKA

W dniu 30.10.2009r. w grupie 5-latków odbyło się uroczyste pasowanie dzieci i nadanie grupie imienia Krasnoludki. Dzieci były ucharakteryzowane na prawdziwe krasnoludki. Przedszkolaki wykonywały różne zadania, np.: ilustrowały ruchem i gestem słowa piosenki pt. „My jesteśmy Krasnoludki”, piły eliksir z mchu i paproci, jadły „kurze łapki”. Za prawidłowo wykonanie zadań 5-latki dostały medale.

Podczas uroczystości zabawa była przednia. Jednym z najważniejszych punktów programu było pasowanie dzieci na krasnoludków przez panią dyrektor Martę Dobosz, zaczarowanym ołówkiem. Później dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i skromne upominki.

Dnia 30 września 2009 r. "Tygryski" wraz z wychowawczynią piekły ciasto ze śliwkami. Zdjęcia z kulinarnych wyczynów przedszkolaków można oglądać w Przedszkolu na gazetce grupy lub w galerii zdjęć na stronie.

Pasowanie na Przedszkolaka

Dnia 18 listopada 2009 r. o godz. 14.30 w Przedszkolu w grupie I odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka i nadanie oficjalnie imienia grupie "Mróweczki". Dzieci zaprezentowały krótką część artystyczną wygłaszając wiersze i śpiewając poznane do tej pory piosenki tj. "Jestem sobie Przedszkolaczek" czy "Idzie mały jeżyk". Pani Dyrektor Marta Dobosz każdego przedszkolaka pasowała zaczarowanym żółtym ołówkiem. Na koniec wychowawczynie wręczyły wraz z panią Dyrektor dyplomy, mróweczkowe znaczki i drobne upominki. Po części oficjalnej "Mróweczki", rodzice i zebrani goście zasiedli do poczęstunku.

**************************************************

Dnia 28 października 2009 r. "Mróweczki" wraz z wychowawczynią robiły sałatkę jarzynową. Zdjęcia z kulinarnych wyczynów maluszków można oglądać w Przedszkolu na gazetce grupy lub w galerii zdjęć na stronie.

**************************************************************

„Rzecz to wielka niesłychanie, gdy starszakiem się zostanie”.

Dnia 30 października 2009r., w Przedszkolu na boisku odbyło się „Pasowanie na starszaka”. W uroczystości wzięły udział dzieci z grupy IV „Żabki” i z grupy V „Elfy”, wychowawczynie oraz pani dyrektor Marta Dobosz.

Pasowanie miało charakter sportowej olimpiady i przyświecało mu hasło: „Gimnastykuj się codziennie, bo to zdrowe i przyjemne”.

Oprócz zręczności, zwinności i sprytu dzieci musiały wykazać się umiejętnością rozwiązywania zagadek dotyczących dyscyplin sportowych, układaniem puzzli i śpiewaniem piosenek. Po wykonaniu wszystkich zadań starszaki złożyły przysięgę, a pani dyrektor przystąpiła do uroczystego „Pasowania na starszaka”. Na zakończenie, dzieci otrzymały dyplomy i niespodzianki przygotowane przez rodziców i panią dyrektor, a w salach czekał słodki poczęstunek.

odwiedzin - 31523609        Zespół Szkolno-Przedszkolny Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi | mapa strony | © 2005-2009